Restauracja Blu

miejsce z klimatem, świetna baza gastronomiczna i noclegowa. Poznaj bogactwo smaków i ciesz się wspaniałym klimatem!

Okolica

Bielsko-Biała to piękne i intrygujące miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić. Tego faktu nie można podważyć. Znajduje się tam przepiękne Stare Miasto, wiele interesujących budowli, pomniki bohaterów kreskówek. Jednakże, ciekawym wypoczynkiem może okazać się zwiedzanie okolicy Bielska-Białej. Sama miejscowość położona jest u podnóża Beskidu Śląskiego i Małego. Oznacza to, że miasto może okazać się bardzo dobrym miejscem wypadowym do atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy. Jakie to atrakcje?

Szyndzielnia i Dębowiec

Szyndzielnia jest szczytem w Beskidzie Śląskim, który koniecznie trzeba zdobyć. Można zrobić to pieszo albo wjechać tam kolejką gondolową. Wznosi się ona na wysokość 1028 m n.p.m. i gwarantuje niesamowity widok na miasto i Tatry. Na szczycie znajduje się osiemnastometrowa wieża, z której widać jeszcze więcej.

Bezpośrednio z Szyndzielni można przejść na sąsiedni, niższy szczyt - Dębowiec. Obecne tam tor saneczkowy i park linowy to atrakcje, które uszczęśliwią całą rodzinę. Dodatkowo, zimą, można skorzystać z parku śnieżnego i stoku narciarskiego.

Góra Żar

Kolejną atrakcją turystyczną, której nie można pominąć będąc w okolicy Bielska-Białej, jest góra Żar. Jej szczyt wznosi się na 761 m n.p.m. i można go zdobyć pieszo, rowerem, a także kolejką linowo-terenową. Będąc na szczycie można podziwiać rozciągające się Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie oraz góry.

Góra ta jest bazą dla miłośników paralotniarstwa i szybownictwa. Jednak nie tylko doświadczeni paralotniarze mogą podziwiać krajobraz z lotu ptaka - można również wykupić lot z instruktorem.

Na szczycie Żar znajduje się sztuczny zbiornik, który jest składową elektrowni szczytowo-pompowej. Ciekawostką jest to, że część jej konstrukcji znajduje się w wydrążonych w górze kanałach. Elektrownia bywa udostępniana turystom, zatem jest to niewątpliwie interesujący, nietuzinkowy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Z innej beczki: Jesienny wyjazd nad morze - czy warto?

Żywiec

Kto nie słyszał o mieście Żywiec? Właśnie tam znajduje się zabytkowy browar, który pochodzi z XIX wieku. Obecnie, w starym browarze otwarte jest muzeum. Zwiedzający je turyści mogą poznać historię piwowarstwa i zobaczyć, jak ówcześnie żyli mieszkańcy Żywca.

To nie wszystko!

Są to tylko niektóre atrakcje w okolicy Bielska-Białej. Obszar Beskidu Śląskiego i Małego jest nie lada gratką dla osób kochających wypoczywać aktywnie, ale i osoby, które preferują spokój oraz odpoczynek będą bardzo zadowolone. Wystarczy pojechać i samemu się przekonać!