Restauracja Blu

miejsce z klimatem, świetna baza gastronomiczna i noclegowa. Poznaj bogactwo smaków i ciesz się wspaniałym klimatem!

Atrakcje miasta


Zwiedzając Bielsko-Białą zdecydowanie warto jest udać się na tutejszy rynek. Centrum ma klasyczny układ średniowiecznego miasta lokowanego na prawach magdeburskich. Wokół rynku znajdowały się kiedyś drewniane kamienice, które zostały jednak strawione przez pożar i zastąpione murowanymi budynkami, które zostały tam postawione w XVII i XVIII wieku. Charakterystyczną cechą są także wąskie uliczki ułożone prostopadle do Rynku, przy których znajdują się urokliwe knajpki oraz sklepy z pamiątkami.

W centralnym punkcie znajduje się natomiast Fontanna Neptuna. Przy jednej z kamienic podziwiać można także podcienia. Nie daleko Rynku usytuowana jest również bez wątpienia najpiękniejsza kamienica, jaką można podziwiać w mieście. Jest to barokowa kamienica Kałuży. Spacerując uliczkami miasta warto zatrzymać się przy oddziale Muzeum Historycznego na ul. Jana III Sobieskiego. Jest to Dom Tkacza, czyli idealnie odtworzone mieszkanie wraz z warsztatem, w którym pracowali kiedyś tkacze. We wnętrzach można również zobaczyć wystawę etnograficzną prezentującą stroje ludowe z tego właśnie obszaru. Fascynującym budynkiem, na który warto zwrócić uwagę jest również siedziba Teatru Polskiego. Został on wybudowany w stylu palladiańsko-klasycystycznym i ozdobiony posągami Apollina oraz muz Melpomeny i Talii, które znajdują się na jego fasadzie.

Niezwykle ciekawym miejscem jest Studio Filmów Rysunkowych mieszczące się przy ulicy Cieszyńskiej. To właśnie w tym miejscu powstały znane w całej Polsce postaci, takie jak Reksio czy Bolek i Lolek. W miejscu tym grupy zorganizowane mogą wziąć udział w pokazach produkcji filmów animowanych, co jest nie lada atrakcją nie tylko dla najmłodszych. 

Zobacz również: Jesienny relaks nad morzem

Bielsko Biała z lotu ptaka